Scottish Cup

1st Round 18th & 19th September
Tie CLUB ID Home Team       CLUB ID Away team Referee
99 11180 Finnart Bc   v   11506 BSC Glasgow (Sat1)  
100 52755 Blackstoun United FC v  7 51562 Pollok United Blacks Logan Leitch 
101 51161 Thorn Athletic Yfc Blues   v   51145 Kcfc Blasties Stuart Morris 
102 11702 St Cadocs YC Athletic  9 v 8817 Port Glasgow B C 25/9        Andrew Clarkson 
103 9026 Giffnock S C Black   v   7905 Langcraigs F C  Preston Glover
104 52004 Knightswood FC White   v   51133 Oban Saints Youth FC  
105 8947 Busby Amateurs   v   51381 Hillwood FC Thistle  
106 51098 Carolside Sports Club  3 v  2 55084 Yoker Athletic Football Club 2/10     Peter McMahon
107 57047 Vale of Leven 2006's White  1 v  8 8153 Houston United Nairn Brown 
108 51175 St Andrews BC Blues  1 v  9 7939 Erskine Yfc Martin McPherson 
109 7595 Parkmoor F C v 7705 Pollok United David McGuire 
110 11006 Drumchapel Amateurs   v   11592 Giffnock S C  Andrew Swan
111 11852 Broomhill Boys  Club (gk)  3 v 54602 Busby AFC Liam McDougall 
112 8560 Linwood Rangers Y C v  0 8098 Ardencaple Football Club Chris Palmer 
113 51117 Neilston Jnrs Youth Whites   v   8291 Renfrew Victoria Yfc  Calum MacKay
114 12703 Glenlang Fc   v   11457 Neilston Juniors Youth  
115 12289 Largs Colts   v   7644 St Peters F C  Tommy Murray
116 12723 Tass Thistle Blue   v   10491 North Kelvin United Derrick McMillian 
117 7664 St Andrews B C 1 (5pens)  v 1 (4pens)  9109 Thorn Athletic Yfc Grieg Young 
118 9001 Olm United  1 v 55019 Vale of Leven 2006's Tommy Wilson Jnr 
119 8408 Glenvale Afc  1 v  3 7823 East Kilbride Fc Gold 2/10      John Doogan
120 51254 Stamperland F C City  1 v  0 7624 Dumbarton United  
123 51241 Drumchapel United Black   v   10215 Morton Community Stuart Nelson 
124 51160 Giffnock SC Red  3 v  0 0 BYE  
125 51276 St Cadocs YC Thistle v  5 55187 Glasgow Athletic FC 2006s David Dow 
126 50378 Clydebank Fc  3 v  1 7614 Gleniffer Thistle Kieran McFadden 
127 50871 Ashfield Juniors v  6 51344 Milngavie FC Blues  
128 11320 BSC Glasgow (Sat2)   v   8944 Stamperland F C  Craig Tacey
129 12745 Hillwood FC   v   9929 Renfrew Football Club  
2nd Round  2nd or 3rd October
Tie CLUB ID Home Team       CLUB ID Away team Referee
50 11506 BSC Glasgow (Sat1)  9 v  0 51098 Carolside Sports Club 09-Oct
51 51562 Pollok United Blacks  7 v  2 11320 BSC Glasgow (Sat2)  Peter Foulds
52 7644 St Peters F C 1 (3pens)  v 1 (1pen)  10416 Drumchapel Utd  Kris Lucas
53 8153 Houston United  1 v  4 8560 Linwood Rangers Y C  9/10
54 51241 Morton  0 v 7705 Pollok United Liam McDougall 
55 51117 Neilston Jnrs Youth Whites   v   7664 St Andrews B C Dale Doogan 
56 7905 Langcraigs F C  0 v 55187 Glasgow Athletic FC 2006s Chris Palmer 
57 51328 Milton Rovers YFC   v   51160 Giffnock SC Red  
58 11852 Broomhill Boys  Club (gk) v  2 55019 Vale of Leven 2006's  John Fish
59 7939 Erskine Yfc v  1 51254 Stamperland F C City Alan Willox 
60 8408 EK FC Gold   v   12723 Tass Thistle Blue 9th or 10th Oct
61 50378 Clydebank Fc v  1 51145 Kcfc Blasties  David McGuire
62 51133 Oban Saints Youth FC   v   12745 Hillwood FC  
63 9990 Renton Craigandro   v   51344 Milngavie FC Blues  
64 11592 Giffnock S C v 11702 St Cadocs YC Athletic   Calum MacKay
65 11457 Neilston Juniors Youth  4 v 8947 Busby Amateurs Jeff Spurway