Scottish Cup

Round 1

Saturday 7th Sunday 8th September

If you are the home team you play on Saturday

Tie Home team ID Away Team ID Referee
                 
183 Drumchapel Amateurs Green 52649 0 v 9 Linwood Rangers YC 8868 Peter Foulds
184 Langcraigs FC 8930 6 v 0 Barrhead YFC 2007 Yellows 53081 Stuart Gray
185 Clydebank FC 52676 1 v 9 Ardrossan Winton Rovers JFC 50415 James Taylor
186 Pollok United Soccer Academy  8765 9 v 0 Westerton United city 52895 David Samson
187 East Kilbride FC Golds 8962   v   Parkmoor FC 9383  
188 Thistle Weir 11433   v   St Peters FC 9661  
190 Harmony Row YC 12280   v   St Stephens BC 13704  
191 Largs Colts 11110 1 v 0 Summerston BC 13016 David Macpherson
192 Morton Community Kilmacolm 12847 2 v 3 Hillwood FC 52786 John McKelvie
193 Drumchapel Amateurs  10869 9 v 0 Cambuslang Colts FC Yellows 53060 Tommy Wilson
194 Rossvale Madrid 52662   v   Johnstone Burgh 11767  
195 Clydebank FC 12133 9 v 1 Campbeltown Pupils Youth 51968 Les McGalpine
196 St Patricks Sports Academy 11356   v   Renfrew Victoria YFC 11098  
197 Erskine YFC 9019   v   DYFL 2007s 51066 Barry Feery
198 Arthurlie Juniors FC 10386 4 v 2 Carolside SC 52800 Gary McCrae
199 Renton craigandro 12837 9 v 1 OLM 2007 9002 Stephen Clyne
200 East End united BC 9117 9 v 0 Park Villa BC 9989 Ryan Bowie
201 Drumchapel United 10415 2 v 1 Ardencaple FC 9186 Craig Butler
202 St cadocs YC Thistle 52829   v   Giffnock SC 51585 David Banks
203 BSC Glasgow 13458 4 v 2 Glenvale AFC 8801 Gary Toland
204 Sons Of Struth 13395 9 v 0 Giffnock SC Black 52725 Elaine McMillan
205 Hillwood FC 8840 1 v 8 East Kilbride YC 8775 Greig Allan
206 Tass Thistle 8991 0 v 4 St cadocs YC County 52952 Brian McNelis
207 East Kilbride Stars 10116   v    St Stephens BC Green 50379  
208 BSC Glasgow 12331 0 v 1 Everton BC 10858  
209 KCFC 007s 10335 2 v 7 Clyde FC Community  10959 Zlatko Kartal

 

Scottish Cup Round TWO

Saturday 21st September Sunday 22nd September 2019

TIE ID TEAM ID TEAM REFEREE
                 
92 52468 Clydeside Athletic FC   V   12923 Park Sports Project David Banks
93 12133 Clydebank FC   V   52786 Hillwood FC Greig Allan
95 13210 Drumchapel United Red 0 V 2 50486 Stamperland FC Craig Buter
97 8769 Gleniffer Thistle   5 v 0 52674 Victoria Park FC Liam Collow
98 10869 Drumchapel Amateurs 2 v 1 10415 Drumchapel United John Fish
100 52874 St Cadocs YC Rovers  1 V 3 12907 Cambuslang FC Tommy Wilson
101 52647 FC Argyle 3 v 1 53081 Langcraigs FC Peter Foulds
102 11839 Baljaffray FC 2 V 8 10116 East Kilbride Stars Paul Murphy
103 52952 St Cadocs YC County 3 v 2 10335 KCFC 007 William Sibley
104 51585 Giffnock SC   V   52617 Giffnock SC Reds Barry Feery
106 11412 Bishopton FC   V   10072 Thorn Athletic Stuart Gray
107 13458 BSC Glasgow 9 v 0 10858 Everton BC Peter foulds
108 52640 Dumbarton Riverside   v   12999 Whitacres FD Les McGalpine
109 11270 Westerton United FC 9 V 2 11555 Helensburgh FC John McQuilter
111 12280 Harmony Row    v   8868 Linwood Rangers FC  
112 50415 Ardrossan Winton Rovers  2 v 4 9117 East End United Martin Macpherson 28/09/2019
113 13395 Sons of Struth 3 v 1 12837 Renton Craigandro James Taylor
115 12293 Lochgilphead Red Star Youth    v   12198 Dumbarton United Black  
116 52895 Pollok United SA 7 v 2 9661 St Peters FC Gary McCrae
117 8962 East Kilbride FC Golds 5 v 3 11110 Largs Colts  
118 8647 Barrhead YFC   V   10386 Arthurlie Juniors FC  
119 10526 Morton Community 0 v 1 13178 Ashfield Juniors Brian McNelis
120 9019 Erskine YFC   V   8775 East Kilbride YC David Samson

 

Round 3 

2nd/ 3rd November 2019

Tie ID Home Team ID  Away Team Referee
                 
4 10869 Drumchapel Amateurs 1 v 3 12123 Monifieth Athletic Barry Feery
7 11405 Dundee Celtic BC   v   10072 Thorn Athletic  
8 8797 Milton Rovers YFC   v   11270 Westerton United  
14 10386 Arthurlie Juniors  4 v 2 51585 Giffnock SC Stuart Gray
16 13178 Ashfield Juniors  1 v 0 8765 Pollok United SA  
23 12923 Park Sports Project  7 v 4 9167 Calderbraes FC Greig Allan
24 52952 St Cadocs County  8 v 0 11527 Central Boys FA John McKelvie  9/11/2019
33 52711 Lasswade Thistle Reds FC   V   8868 Linwood Rangers FC  
41 9117 East End United BC 10 V 2 10144 Troon Thistle YFC Paul Regan
43 52623 Colony Colts 2 v 6 13395 Sons of Struth  
48 12198 Dumbarton United black 5 v 8 11160 Villa Park FC Paul Murphy
51 8775 East Kilbride YC 3 V 2 13458 BSC Glasgow Ryan Bowie
53 11239 Cuminestown Youth AFC   V   8769 Gleniffer Thistle 9/11/2019
55 52640 Dumbarton Riverside 4 v 6 12500 Knightswood FC Brian McNelis
62 10116 East Kilbride Stars   v   52647 FC Argyle  
                 

 

Round 4 Weekend 16th/17th November 2019

Tie Home team ID Away Team ID Referee
                 
7 Bonnyton Thistle FC   0 v 2 Arhurlie Juniors 10386  
8 Linwwod Rangers YFC 8868 1 v 6 Hillwood FC 52786 Gary Toland
12 Campsie FC 11428   v   Sons of Struth 13395 23rd November 2019
14 St Cadocs County    2 v 6 Drumsagard FA 11187 Greig Allan
16 Strathaven Dynamo 8781 1 v 3 Park Sports Project 12923  
27 Thorn Athletic YFC 10072 3 v 1 Linlithgow Rose CFC 9912 Stuart Gray
29 East Kilbride YC 8775 3 v 1 Cumnock Juniors Youth FC 11039 John McQuilter
31 Cove Boys Club 9721   v   East End United 9117  

 

Round 5 Weekend 7th/8th December 2019

Tie  ID Team Team ID Referee
                 
2 8775 EKYC 5 V 2 Drumsagard FA 11187 John Doogan
4 1178 East Stirlingshire Galaxy   V   Park Sports Project 12923  
7 9117 East End United 7 V 2 Galston youth FA 13731 Tommy Murray
9 10072 Thorn Athletic 6 V 1 Tynecastle FC 10925 Brian McNelis
14 10386 Arthurlie Juniors 2 V 3 East End Lewis United 9793 Barry Feery
16 11685 Musselburgh Windsor fc   V   Sons of Struth 13395  

 

Round 6 weekend 25th/26th January 2020

TIE ID TEAM ID TEAM REFEREE
                 
3 9117 East End united 5 ET 4 8797 Milton Rovers YFC  Tommy Murray
7 10072 Thorn Athletic YFC 0 v 1 8775 East Kilbride YC  Martin Fitzsimmons

 

Weekend 15th/16th February

Tie ID Team ID Team
1 8775 EKYC   V   13135 Portobello Community FA
2 9117 East End United   v   9884 Gairdoch  Utd