West Region Cup

1st Round 13th & 14th November
TIE Home Team       Away Team Referee
4 Neilston Youth v  8 BSC Glasgow 1  Peter Foulds
5 Ardencaple FC  3 v Milingavie Blue Nairn Brown 
6 Houston Utd  0 v Linwood Rangers Chris Mcdonald 
7 Largs Colts v KCFC Blasties Sean McNeil 
8 Drumchapel Utd Black v  1 Erskine TBC
9 Busby Ams  4 v OLM Utd TBC
10 Hillwood Thistle v Busby AFC Dale Doogan 
11 St Andrew BC v  0 Langcraigs FC Brian McClure 
12 Morton Comm  0 v Pollok Utd Tommy Murray 
13 Thorn Athletic v Vale of Leven David Dow 
14 EK Gold 2 (3 pens)  v  2 (4 pens) Gleniffer Thistle TBC
15 BSC Glasgow 2  1 (2pens) v 1 (4pens)  Stamperland City TBC
16 Drumchapel Ams  1 v Broomhill BC Scott Gilanders 
17 Glenlang  0 v Neilston Whites TBC
19 Ashfield Jnrs   v   Stamperland  TBC
20 Glenvale v Drumchapel Utd Andrew Clarkson 
21 Giffnock Black  2 v Blackstoun Utd John Dunn 
22 Renton Craigandro v 0 Carolside SC TBC
23 Clydebank 7 v 1 Yoker  
24 Vale of Leven Whites  1 v Giffnock Red Craig Tacey 
25 St Cadocs Ath  5 v Oban Saints John Wallace 
26 Glasgow Ath v Tass Thistle TBC
28 St Peters v  1 Renfrew FC Craig McGregor 
29 Port Glasgow BC v Thorn Ath YFC Liam McDougal 
30 Parkmoor  8 v St Cadocs County Karen Gilmartin 
31 North Kelvin Utd   v   Knightswood  Danny Lafferty
32 Giffnock SC  8 v  3 Pollok Utd Black Chris Palmer 
33 Milton Rovers  6 v  0 St Andrews Blue TBC
34 Dumbarton Utd v  3 St Cadocs Thistle John Fish 
35 Renfrew Vics 3 v 0 BYE  
             
  2nd Round       22nd & 23rd Jan  
             
TIE Home Team       Away Team Referee
36 BSC Glasgow 1 4 v 2 Milingavie Blue Alistair Barclay
37 Linwood Rangers 0 v 1 KCFC Blasties Danny Boyle
38 Erskine 1 v 0 Busby Ams  
39 Busby AFC 2 v 3 St Andrew BC TBC
40 Pollok Utd   v   Vale of Leven Danny Lafferty
41 Gleniffer Thistle 2 v 0 Stamperland City Kenny Diver
42 Broomhill BC 3 v 1 Neilston Whites Martin McPherson
44 Glenvale 3 v 0 Blackstoun Utd Jeff Spurway
45 Renton Craigandro   v   Clydebank TBC
46 Giffnock Red 0 v 9 St Cadocs Ath Andrew Clarkson
48 St Peters   v   Thorn Ath YFC Peter Foulds
49 Parkmoor 0 v 3 Knightswood Adam Holley
50 Giffnock SC 3 v 0 Milton Rovers Callum McKay
51 St Cadocs Thistle 1 v 0 Renfrew Vics  

 

  3rd Round       19th & 20th Feb  
             
TIE Home Team       Away Team Referee
52 BSC Glasgow 1 3 v 0 KCFC Blasties Kenny Diver
53 Erskine 3 (6pens) v 3 (5pens) St Andrew BC Danny Lafferty
54 Pollok Utd 6 v 0 Gleniffer Thistle John Wallace
55 Broomhill BC 3 (1pen) v 3 (3pens) Finnart Liam McDougall
56 Glenvale 3 v 1 Clydebank 26/2 Peter McMahon
57 St Cadocs Ath 3 v 0 Glasgow Athletic 26/2  David Dow
58 Thorn Ath YFC 4 v 0 Knightswood Craig McGregor
59 Giffnock SC 3 v 0 St Cadocs Thistle Callum McKay

 

  1/4 Final       19th & 20th March  
             
TIE Home Team       Away Team Referee
60 BSC Glasgow 1 2 (8pens) v 2 (7pens) Erskine Stuart McLearie
61 Pollok Utd 3 v 0 Finnart Craig McGregor
62 Glenvale 0 v 5 St Cadocs Ath Kenny Diver
63 Thorn Ath YFC 4 v 1 Giffnock SC John Doogan

 

  Semi Final       23rd April  
             
TIE Home Team       Away Team Referee
64 BSC Glasgow 1 1 v 2 Pollok Utd David Dow
65 St Cadocs Ath 2 v 3 Thorn Ath YFC John Doogan