West Region Cup

  1st Round       13th & 14th November  
             
TIE Home Team       Away Team Referee
1 Dumbarton Utd 0 v 3 St Andrews Yellow David McGuire
3 Giffnock SC 2 v 3 Cambuslang FA Ciaren McBrearty
5 Renfrew Burgh 3 v 4 Erskine Kevin McIntyre
6 Ashfield Jnrs 1 v 5 Langcraigs TBC
7 St Mirren 0 v 8 Neilston Jnrs David Cammeron 20/11
9 Bearsden 3 v 0 Milngavie (FOLDED)  
10 St Andrews 1 v 2 Vale Of Leven Martin McPherson
11 BYE 0 v 3 Cumbernauld Colts  
12 Southside Star 6 v 2 Renfrew FC TBC
13 Carolside SC 2 v 4 Thorn Ath Blue Gary McCrae
14 Giffnock Black   v   Glasgow Ath Liam Coyle
15 Glenbrae Colts 0 v 3 Clydebank FC (11794)  
16 Giffnock Red 4 v 3 Calderglen FC Andrew Swan
17 Yoker Ath 1 v 0 Glenvale Red Jeff Spurway
18 Beith Jnrs 3 v 0 BYE  
19 Baljaffray 3 v 0 Oban Saints Jim Lennon
21 St Peters 0 v 1 Rutherglen Glencairn John Doogan
22 Knightswood 9 v 0 BSC Glasgow Stuart Morris
23 Kilbowie Union 0 v 7 Clydebank FC (56834) TBC
24 BYE 0 v 3 Kilwining Rangers  
25 Drumchapel Utd (folded)   v   Drumsaggard (folded)  

 

             
  2nd Round       22nd & 23rd Jan  
             
TIE Home Team       Away Team Referee
26 Langcraigs Blue (Folded)   v   St Andrews Yellow (Folded)  
27 Rossvale Thistle   v   Cambuslang FA TBC
29 Cambuslang Colts   v   Langcraigs TBC
30 Hillwood 4 v 2 Neilston Jnrs Karen Gilmartin
31 St Pats 5 v 1 Bearsden TBC
32 Vale Of Leven 2 v 1 Cumbernauld Colts Michael McConville
33 Pollok Utd 5 v 2 Southside Star Andrew Clarkson
34 Linwood Reds   v   Thorn Ath Blue Stuart Nelson
35 Glasgow Ath   v   Clydebank FC (11794) TBC
36 Giffnock Red   v   Yoker Ath Andrew Swan
37 Linwood Rangers 3 v 1 Beith Jnrs Jim Lennon
38 Baljaffray 2 v 3 Cambuslang Rangers Kevin McManus
39 Rutherglen Glencairn 0 v 9 Knightswood TBC
40 Clydebank FC (56834) 1 v 5 Kilwining Rangers John Wallace
41 St Cadocs 3 v 0 Drumchapel Utd (folded)  

 

  3rd Round       19th & 20th Feb  
             
TIE Home Team       Away Team Referee
42 Langcraigs Blue (Folded) 0 v 3 Cambuslang FA  
43 Erskine 2 v 6 Langcraigs Andrew Swan
44 Hillwood 3 v 1 St Pats John Doogan
45 Vale of Leven   v   Pollok Utd 26.2   Andrew Robertson
46 Thorn Ath 2 v 5 Glasgow Ath 5/3 John Wallace
47 Yoker Ath 7 v 1 Linwood Rangers Cameron Keir
48 Cambuslang Rangers   v   Knightswood TBC
49 Kilwining Rangers 3 v 1 St Cadocs Martin McPherson

 

  1/4 Final       19th & 20th March  
             
TIE Home Team       Away Team Referee
42 Cambuslang FA 5 v 3 Langcraigs Andrew Robertson
43 Hillwood 5 v 1 VOL Jim Pearson
44 Glasgow Athletic 4 v 2 Yoker Ath TBC  27/3
45 Knightswood 3 v 1 Kilwining Rangers David Dow

 

  Semi Final       23rd April  
             
TIE Home Team       Away Team Referee
46 Cambuslang FA 4 v 1 Hillwood Andrew Swan
47 Glasgow Athletic  0 v 1 Knightswood TBC