Scottish Cup

1/4 Final       15th February    
             
Home       Away   Referee
Giffnock North   V   Hutchieson Vale   South West

 

5th Round       25th / 26th January    
             
Home       Away   Referee
Glenvale 1 V 5 Giffnock North   Regan Wallace

 

4th Round       16th / 17th November    
             
Home       Away   Referee
Giffnock North 3 V 1 Erskine   Pat Gahagan
Cambuslang FA 2 V 5 Lasswade Thistle   Simon Allan
Glenvale 4 V 0 West End Thistle   Daniel Lafferty         23/11/19

 

3rd Round       2nd / 3rd November    
             
Home       Away   Referee
EK Caley Thistle   V   Westerton Utd    
Giffnock North 5 V 0 Colony Park   Robert Clark
Erskine 5 V 0 Bathgate Thistle CFC White   Martin Fitzsimmons       9/11/19
Donside Jnrs   V   West End Thistle    
St Pats SA 6 V 0 Bearsden    
Trondheim Athletic 1 V 8 Cambuslang FA   9/11/19
Glenvale 7 V 1 Thistle Weir   David Dow
Cambusnethan Talbot   V   St Andrews Yellow    

 

2nd Round       21st / 22nd September    
             
Home       Away   Referee
OLM 3 V 1 Vale of Leven    
Dumbarton Utd Blacks 1 V 9 Giffnock North   David Dow
West End Thistle 7 V 1 Giffnock SC   Pat Gahagan
Bearsden 1 V 0 Drumsagard FA   Regan Wallace
Knightswood 1 V 3 Glenvale    
Giffnock Blacks 2 V 8 Cambuslang FA   John Doogan
Glenbrae Colts 0 V 1 Drumchapel Utd   Martin Fitzsimmons
Clyde Comm 2 V 3 Thistle Weir   Jim Lennon
EKRR 8 V 1 Glenvale Red    
Erskine  9 V 0 Carolside SC   5/10/19   John Dunn
Hampden  3 V 2 Hillwood FC    
St Andrews Yellow 2 V 0 Busby   Tommy Murray
Giffnock Red 1 V 2 Westerton Utd    
Prelim Ties       7th / 8th September      
               
Home       Away   Referee  
Parkmoor 1 V 9 Erskine YFC   Daniel Lafferty  
Hampden BC 4 V 0 Neilston Jnrs      
St Andrews 0 V 5 EKRR Youth   Duncan McEachran  
Milingavie 5 V 1 Cunningham Youth   Jamie McQuilken     14/9/19  
               
               
               
1st Round       7th / 8th September      
               
Home       Away   Referee  
Glenvale 9 V 0 Barrhead   Ben Harrwood  
BSC Glasgow 0 V 9 EKRR Youth   14th / 15th September  
Erskine YFC 6 V 3 Milingavie   Robert Clark              21/9/19  
St Peters Red 0 V 8 Westerton Utd   Naill Hanvidge      14/9/19  
Busby 1 V 0 Johnstone Burgh White      
St Peters 2 V 6 Glenvale Red   Fraser McMillian  
Linwood Rangers Red 2 V 4 Bearsden   George Campbell  
Dumbarton Utd Black 1 V 5 St Cadocs YC Utd   Tommy Murray  
Drumchapel Utd 9 V 0 Victoria Park      
Vale of Leven 6 V 1 Rossvale Thistle   Pat Gahagan  
Harmony Row (3) 4pens V (3) 5pens Thistle Weir   Jeff Spurway  
Giffnock Reds 7 V 0 Clydebank      
Thorn Athletic 3 V 6 Carolside SC   Ross Cooper  
Hillwood FC 7 V 3 Lancraigs   John Divers  
Southside Star 0 V 2 St Andrews Yellow      
Hampden BC  9 V 4 Renfrew Burgh FC   14th / 15th September  
Giffnock SC 7 V 2 Elderpark   John Doogan  
West End Thistle 5 V 0 Largs Colts   David Harkins  
Glenbrae Colts 3 V 2 Linwood Rangers   Regan Wallace  
Cambuslang FA 9 V 1 Beith Jnrs   Mark Daly  
St Pats 7 V 0 Morton      
Giffnock SC Black 3 V 2 Erskine YFC Yellow   Peter McMahon  
Clyde Comm 6 V 5 Carmunnock Jnrs FC   David Dow  
BSC Glasgow (Sun) 3 V 1 Stewarton Annick      
Giffnock North 9 V 0 Renfrew FC   John Dunn