Scottish Cup

 

Final      
     
Friday 13th May 2022      
     
St Cadocs YC 1 Kilwinning Rangers FC            0

 

 

 

 

Semi Final  
 
6th March 2022  
 
St Cadocs YC 3 Auchinleck Talbot 1


 

 

 

 

4th Round
15th/16th January 2022
Referee
Irvine Victoria Thistle 3 Knightswood FC 5 Jim Pearson
East Craigie Swifts 0 Langcraigs FC Blues 6
5th Round
22nd/23rd January 2022
Referee
Linwood Rangers YC 0 St Cadocs YC 6 David Dow
Auchinleck Talbot 9 Langcraigs FC Blues 2

 

 

 

4th Round
11th/12th December 2021
East Craigie Swifts P Langcraigs FC Blues
Broxburn Athletic Colts Diamonds 1 St Cadocs YC 3
Irvine Victoria Thistle P Knightswood FC
Linlithgow Rose CSC 3 Linwood Rangers YC 5

 

 

20th/21st November 2021
3rd Round
Referee
Drumchapel Amateurs 3 Clydebank FC 2
Pollok United 3 Irvine Victoria Thistle 4 Stuart McLearie
Linwood Rangers YC v Vale of Leven 
Vale of Leven unable to field a team
Langcraigs FC Blues 7 Cambuslang FC 4 Jim Pearson
Port Glasgow BC Orange 3 Knightswood FC 3 Alistair Barclay
Knightswood won 7-6 on penalties
St Cadocs YC bye    

 

 

6th/7th November 2021
2nd Round
Referee
Linwood Rangers YC 6 Harmony Row YC 1 Stuart McLearie
Pollok United 8 Hillwood FC Whites 2 Danny Boyle
Milngavie FC 1 Drumchapel Amateurs 4 David Cameron
Langcraigs FC Blues 5 Busby AFC 1 Jim Pearson
Erskine YFC 1 Knightswood FC 3 Alistair Barclay
St Cadocs YC 16 Erskine YFC Reds 0 Tommy Wilson
Castlemilk Boys Club  0 Irvine Victoria Thistle 3
Holytown Colts FC  0 Clydebank FC 2
Glasgow Red Star Athletic 0 Port Glasgow BC Orange 3
East Kilbride Burgh United 0 Cambuslang FC 5
Vale of Leven  bye

 

 

2nd/3rd October 2021
1st Round
Referee
Milngavie FC 7 Clyde FC Community 0 Stuart McLearie
Stamperland FC 3 Harmony Row YC 4 David Cameron
Langcraigs FC Blues 9 East Ren FC 1 Danny Lafferty
St Cadocs YC 4 West End Soccer Glasgow 0 Gerry Lyons
Erskine YFC 4 St Cadocs YC United 1 Kenny Diver
Pollok United 3 Barrhead YFC 1 Jim Pearson
Linwood Rangers YC 2 Thorn Athletic YFC 0 Andy Robertson
East Kilbride Burgh United 3 Dumbarton United 2
Drumchapel Amateurs 6 Summerston YFC 1
St. Patrick's Sports Academy 2 Cambuslang FC 4  
Holytown Colts FC 6 Ardencaple FC 0
Vale of Leven  3 Giffnock North BC Athletic 0
Erskine YFC Reds 3 Helensburgh FC (folded) 0
Port Glasgow BC Orange 3 Ferguslie Star Youth (folded) 0
Clydebank FC 3 Glenvale AFC (folded) 0
Irvine Victoria Thistle 3 Hillwood FC (folded) 0
Port Glasgow Juniors (folded) 0 Glasgow Red Star Athletic 3
Pollok United (folded) 0 Hillwood FC Whites 3
Busby AFC 3 Busby Amateurs 0  
Knightswood FC 3 Cambuslang Rangers 0
Castlemilk Boys Club  3 North Kelvin United 0